Vishay/Sprague M39003/01-7354/TR
M39003/01-7354/TR picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-7354/TR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 5% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-7354/TR.pdf
Availability of M39003/01-7354/TR
QUANTITY
M39003/01-7354/TR Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-7354/TR
Internal Part NumberEIS-M39003/01-7354/TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/1, CSR13
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-7354/TR
Related LinksM39003/0, M39003/01-7354/TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-7354/TR Details Description
Related parts for M39003/01-7354/TR
SIDAC ETHERNET BI 90V 150A DO214 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 115 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 65.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 218K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
IC CLK GEN HCSL/LVDS 28W-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf