Vishay/Sprague M39003/01-8282
M39003/01-8282 picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-8282
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 10% 75V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-8282.pdf
Availability of M39003/01-8282
QUANTITY
M39003/01-8282 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-8282
Internal Part NumberEIS-M39003/01-8282
PackagingBulk
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated75V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-8282
Related LinksM39003/, M39003/01-8282 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-8282 Details Description
Related parts for M39003/01-8282
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
ADPT MALE FEMALE NON-INSUL 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RELAY SSR OPTOMOS DUAL SP 8-SOIC datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ULTRALINK WHITE CABLE WLAN 1' datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf