Vishay/Sprague M39003/01-8363
M39003/01-8363 picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-8363
Brief Description
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-8363.pdf
Availability of M39003/01-8363
QUANTITY
M39003/01-8363 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-8363
Internal Part NumberEIS-M39003/01-8363
PackagingBulk
Capacitance0.39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-8363
Related LinksM39003/, M39003/01-8363 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-8363 Details Description
Related parts for M39003/01-8363
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
LED 1" YEL PMI 24V CLR FLAT LEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG FOR BELDEN 1520A datasheet.pdf
FILTER EMI 1000PF 100V RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
OSC TCXO 19.200MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LITEPIPE ASSY AMB 5MM THR .520"L datasheet.pdf