Vishay/Sprague M39003/03-4075H
M39003/03-4075H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/03-4075H
Brief Description
CAP TANT 68UF 20% 35V AXIAL
Datasheet Download
M39003/03-4075H.pdf
Availability of M39003/03-4075H
QUANTITY
M39003/03-4075H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/03-4075H
Internal Part NumberEIS-M39003/03-4075H
PackagingBulk
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/03-4075H
Related LinksM39003/, M39003/03-4075H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/03-4075H Details Description
Related parts for M39003/03-4075H
IC POT DGTL 128TP LN LP 10-TDFN datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
LED ARRAY WARM WHITE 2725K 370LM datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 361MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf