Vishay/Sprague M39003/09-0220H
M39003/09-0220H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/09-0220H
Brief Description
CAP TANT 220UF 5% 10V AXIAL
Datasheet Download
M39003/09-0220H.pdf
Availability of M39003/09-0220H
QUANTITY
M39003/09-0220H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/09-0220H
Internal Part NumberEIS-M39003/09-0220H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-39003/9, CSR21
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)55 mOhm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/09-0220H
Related LinksM39003/, M39003/09-0220H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/09-0220H Details Description
Related parts for M39003/09-0220H
Crystal 19.6608MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 250MA 710 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 11POS STR TIN datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 40PIN GOLD W/KEY/STR datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 2PVH 6COL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf