Vishay/Sprague M39006/22-0499
M39006/22-0499 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0499
Brief Description
CAP TANT 750UF 20% 10V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0499.pdf
Availability of M39006/22-0499
QUANTITY
M39006/22-0499 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0499
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0499
PackagingBulk
Capacitance750µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.406" Dia x 1.126" L (10.31mm x 28.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT4
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0499
Related LinksM39006/, M39006/22-0499 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0499 Details Description
Related parts for M39006/22-0499
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
EXTENSION CABLE 2M datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT VFBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf