Vishay/Sprague M39006/22-0554
M39006/22-0554 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/22-0554
Brief Description
CAP TANT 100UF 10% 30V AXIAL
Datasheet Download
M39006/22-0554.pdf
Availability of M39006/22-0554
QUANTITY
M39006/22-0554 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/22-0554
Internal Part NumberEIS-M39006/22-0554
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated30V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.406" Dia x 0.828" L (10.31mm x 21.03mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT3
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/22-0554
Related LinksM39006/, M39006/22-0554 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/22-0554 Details Description
Related parts for M39006/22-0554
IC CTRL/REG PWM SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
KEYING RECEPTACLE MODULE- 12MM datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
06 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 STR datasheet.pdf