Vishay/Sprague M39006/25-0239
M39006/25-0239 picture photo
Mfg. Part Number
M39006/25-0239
Brief Description
CAP TANT 270UF 20% 60V AXIAL
Datasheet Download
M39006/25-0239.pdf
Availability of M39006/25-0239
QUANTITY
M39006/25-0239 Order Process
Ship out your order
Specifications of M39006/25-0239
Internal Part NumberEIS-M39006/25-0239
PackagingBulk
Capacitance270µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated60V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.406" Dia x 1.126" L (10.31mm x 28.60mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeT4
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39006/25-0239
Related LinksM39006/, M39006/25-0239 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39006/25-0239 Details Description
Related parts for M39006/25-0239
RES 33 OHM 25W 5% TO220 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 12A TO220 datasheet.pdf
RF MODULE 150KBPS 868MHZ U.FL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
.400 INCH BCT RED(800/1.5 INCH/P datasheet.pdf
SIGN 23"X23" BLACK/YELLOW datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X15V 51W datasheet.pdf
Dual 9 MHz Precision Operational Amplifier IC datasheet.pdf