Lattice Semiconductor Corporation M4A3-192/96-10VNC
M4A3-192/96-10VNC picture photo
Mfg. Part Number
M4A3-192/96-10VNC
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 192MC 10NS 144TQFP
Datasheet Download
M4A3-192/96-10VNC.pdf
Availability of M4A3-192/96-10VNC
QUANTITY
M4A3-192/96-10VNC Order Process
Ship out your order
Specifications of M4A3-192/96-10VNC
Internal Part NumberEIS-M4A3-192/96-10VNC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells192
Number of Gates-
Number of I/O96
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4A3-192/96-10VNC
Related LinksM4A3-192, M4A3-192/96-10VNC Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4A3-192/96-10VNC Details Description
Related parts for M4A3-192/96-10VNC
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 12POS 2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IGBT 1200V 8.2A 29W TO220-3 datasheet.pdf
SL SMT RA HDR TIN 2CKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 196 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 90A datasheet.pdf