Lattice Semiconductor Corporation M4A3-64/32-10VI48
M4A3-64/32-10VI48 picture photo
Mfg. Part Number
M4A3-64/32-10VI48
Brief Description
IC CPLD 64MC 10NS 48TQFP
Datasheet Download
M4A3-64/32-10VI48.pdf
Availability of M4A3-64/32-10VI48
QUANTITY
M4A3-64/32-10VI48 Order Process
Ship out your order
Specifications of M4A3-64/32-10VI48
Internal Part NumberEIS-M4A3-64/32-10VI48
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells64
Number of Gates-
Number of I/O32
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-LQFP
Supplier Device Package48-TQFP (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M4A3-64/32-10VI48
Related LinksM4A3-64/, M4A3-64/32-10VI48 Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M4A3-64/32-10VI48 Details Description
Related parts for M4A3-64/32-10VI48
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 14-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf