Lattice Semiconductor Corporation M5-128/120-20YI/1
M5-128/120-20YI/1 picture photo
Mfg. Part Number
M5-128/120-20YI/1
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 20NS 160PQFP
Datasheet Download
M5-128/120-20YI/1.pdf
Availability of M5-128/120-20YI/1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M5-128/120-20YI/1 Order Process
Ship out your order
Specifications of M5-128/120-20YI/1
Internal Part NumberEIS-M5-128/120-20YI/1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2011
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMACH® 5
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max20.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O120
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case160-BQFP
Supplier Device Package160-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5-128/120-20YI/1
Related LinksM5-128/1, M5-128/120-20YI/1 Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5-128/120-20YI/1 Details Description
Related parts for M5-128/120-20YI/1
SENSOR 300PSIG 1/8NPT 100MV 2' datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POWER TAP ASSY 6POS .125 VERT datasheet.pdf
LOCKING CLIP HSG datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
REAR COVER W/2-TERM COMPARTMENTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V Y5V 0603 datasheet.pdf