ON Semiconductor NTTFS4C50NTWG
NTTFS4C50NTWG picture photo
Mfg. Part Number
NTTFS4C50NTWG
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V 75A U8FL
Datasheet Download
NTTFS4C50NTWG.pdf
Availability of NTTFS4C50NTWG
QUANTITY
NTTFS4C50NTWG Order Process
Ship out your order
Specifications of NTTFS4C50NTWG
Internal Part NumberEIS-NTTFS4C50NTWG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET Type-
FET Feature-
Drain to Source Voltage (Vdss)-
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C-
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-PowerWDFN
Supplier Device Package8-WDFN (3.3x3.3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTTFS4C50NTWG
Related LinksNTTFS4, NTTFS4C50NTWG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NTTFS4C50NTWG Details Description
Related parts for NTTFS4C50NTWG
IC REG LDO 2.8V/1.5V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN DB44 MALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
CONN PIN 22POS STR DUAL CRIMP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 16QFN datasheet.pdf
IC BUFFER SCHMIT TRIG LP 8DSBGA datasheet.pdf
CAP TANT POLY 40UF 30V AXIAL datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf