Harwin Inc. M50-9021042
M50-9021042 picture photo
Mfg. Part Number
M50-9021042
Manufacturer
Product Category
Rectangular Cable Assemblies
Brief Description
CBL ASS 1.27MM 20POS M-F 300MM
Datasheet Download
M50-9021042.pdf
Availability of M50-9021042
QUANTITY
M50-9021042 Order Process
Ship out your order
Specifications of M50-9021042
Internal Part NumberEIS-M50-9021042
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1.27mm Archer Connector Series
Standard Package100
Category Cable Assemblies
FamilyRectangular Cable Assemblies
Series-
Connector TypeSocket to Plug
Number of Positions20
Number of Rows2
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable0.025" (0.635mm)
Length0.984' (300.00mm, 11.81")
Features-
ColorGray
ShieldingUnshielded
Usage-
Cable TerminationIDC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M50-9021042
Related LinksM50-9, M50-9021042 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M50-9021042 Details Description
Related parts for M50-9021042
FUSE CERM 300MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 240.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 2MM 3LD BL NAT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
26U WALL MOUNT RACK ENCLOSURE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf