Harwin Inc. M52-5002245
M52-5002245 picture photo
Mfg. Part Number
M52-5002245
Brief Description
22 SIL VERT SOCKET 4.6MM
Datasheet Download
M52-5002245.pdf
Availability of M52-5002245
QUANTITY
M52-5002245 Order Process
Ship out your order
Specifications of M52-5002245
Internal Part NumberEIS-M52-5002245
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Connector TypeReceptacle
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Height Stacking (Mating)-
Height Above Board0.181" (4.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M52-5002245
Related LinksM52-5, M52-5002245 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M52-5002245 Details Description
Related parts for M52-5002245
CONN HEADER 20POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 1.8V LP 52-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 261 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
EARTHING WASHER FOR .1E. - .1K. datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 69MM datasheet.pdf
RUGGEDIZED SW JOYSTICK BE HANDLE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf