Vishay/Dale M55342E06B11B0RWI
M55342E06B11B0RWI picture photo
Mfg. Part Number
M55342E06B11B0RWI
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342E06B11B0RWI.pdf
Availability of M55342E06B11B0RWI
QUANTITY
M55342E06B11B0RWI Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E06B11B0RWI
Internal Part NumberEIS-M55342E06B11B0RWI
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E06B11B0RWI
Related LinksM55342E0, M55342E06B11B0RWI Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E06B11B0RWI Details Description
Related parts for M55342E06B11B0RWI
CONN RECEPT 50POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 16PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN RECEPT JMD 70POS GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.375V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 28SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf