Vishay/Dale M55342E06B37B0RWS
M55342E06B37B0RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E06B37B0RWS
Brief Description
RES SMD 37K OHM 0.1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342E06B37B0RWS.pdf
Availability of M55342E06B37B0RWS
QUANTITY
M55342E06B37B0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E06B37B0RWS
Internal Part NumberEIS-M55342E06B37B0RWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E06B37B0RWS
Related LinksM55342E0, M55342E06B37B0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E06B37B0RWS Details Description
Related parts for M55342E06B37B0RWS
CABLE 5POS STRAIGHT PLUG 3M datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 12.7A 7 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 23POS STR datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A SMT 1MM 27POS datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 20A 600V datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DURABLE FLEX BELT 3X24" A CRS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 14SOIC datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS .093" datasheet.pdf
100UF 100V 12,5X20MM 105C 7000H datasheet.pdf