Vishay/Dale M55342E12B13B0RWS
M55342E12B13B0RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E12B13B0RWS
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342E12B13B0RWS.pdf
Availability of M55342E12B13B0RWS
QUANTITY
M55342E12B13B0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E12B13B0RWS
Internal Part NumberEIS-M55342E12B13B0RWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E12B13B0RWS
Related LinksM55342E1, M55342E12B13B0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E12B13B0RWS Details Description
Related parts for M55342E12B13B0RWS
RES SMD 76.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 10MH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 3MM 3POS MICRO M-N-L datasheet.pdf
JUMPER TEST LEAD SET YELLOW 72" datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf