Vishay/Dale M55342E12B649DRWS
M55342E12B649DRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342E12B649DRWS
Brief Description
RES SMD 649 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342E12B649DRWS.pdf
Availability of M55342E12B649DRWS
QUANTITY
M55342E12B649DRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E12B649DRWS
Internal Part NumberEIS-M55342E12B649DRWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E12B649DRWS
Related LinksM55342E1, M55342E12B649DRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E12B649DRWS Details Description
Related parts for M55342E12B649DRWS
IGBT 600V 14.3A 34W TO220FP datasheet.pdf
IC OTP 1MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5.5NS 56BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
INPUT MODULE 8 ANALOG datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 120MA 5.45 OHM datasheet.pdf
FUSE LINK EDISON TYPE K 5A RB 23 datasheet.pdf