Vishay/Dale M55342E12B9B76RWI
M55342E12B9B76RWI picture photo
Mfg. Part Number
M55342E12B9B76RWI
Brief Description
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342E12B9B76RWI.pdf
Availability of M55342E12B9B76RWI
QUANTITY
M55342E12B9B76RWI Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E12B9B76RWI
Internal Part NumberEIS-M55342E12B9B76RWI
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E12B9B76RWI
Related LinksM55342E1, M55342E12B9B76RWI Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E12B9B76RWI Details Description
Related parts for M55342E12B9B76RWI
CONN RECEPT 5POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 0.221 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.6UF 20% 125V AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD datasheet.pdf