Vishay/Dale M55342H09B100JRWS
M55342H09B100JRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H09B100JRWS
Brief Description
RES SMD 100 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
M55342H09B100JRWS.pdf
Availability of M55342H09B100JRWS
QUANTITY
M55342H09B100JRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H09B100JRWS
Internal Part NumberEIS-M55342H09B100JRWS
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H09B100JRWS
Related LinksM55342H0, M55342H09B100JRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H09B100JRWS Details Description
Related parts for M55342H09B100JRWS
12VDC 85DB 3-TERM CERAM BUZZER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 42.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
JFET P-CH 35V 4MA SOT-23 datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf