Vishay/Dale M55342H12B30A0RWS
M55342H12B30A0RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H12B30A0RWS
Brief Description
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342H12B30A0RWS.pdf
Availability of M55342H12B30A0RWS
QUANTITY
M55342H12B30A0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H12B30A0RWS
Internal Part NumberEIS-M55342H12B30A0RWS
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H12B30A0RWS
Related LinksM55342H1, M55342H12B30A0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H12B30A0RWS Details Description
Related parts for M55342H12B30A0RWS
D-SUB CABLE - MMM15K/MC16G/X datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
VARISTOR 29.5V 300A 1210 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 6NS 84PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
2442 86 244286 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf