Vishay/Dale M55342K06B430ARWS
M55342K06B430ARWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342K06B430ARWS
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342K06B430ARWS.pdf
Availability of M55342K06B430ARWS
QUANTITY
M55342K06B430ARWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K06B430ARWS
Internal Part NumberEIS-M55342K06B430ARWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K06B430ARWS
Related LinksM55342K0, M55342K06B430ARWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K06B430ARWS Details Description
Related parts for M55342K06B430ARWS
RES SMD 9.09K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 20-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 54W NI880 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 8POS 5M datasheet.pdf
RES 5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 22POS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf