Vishay/Dale M55342K06B47A0RWS
M55342K06B47A0RWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342K06B47A0RWS
Brief Description
RES SMD 47 OHM 0.1% 0.15W 0705
Datasheet Download
M55342K06B47A0RWS.pdf
Availability of M55342K06B47A0RWS
QUANTITY
M55342K06B47A0RWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K06B47A0RWS
Internal Part NumberEIS-M55342K06B47A0RWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0705
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0705
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K06B47A0RWS
Related LinksM55342K0, M55342K06B47A0RWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K06B47A0RWS Details Description
Related parts for M55342K06B47A0RWS
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 200PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LM 5.08/14/180 3.5SN OR BX datasheet.pdf
D SUB FE 25 POLE ANTIPC. PLA. DU datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf