Vishay/Dale M55342K09B200JRT0V
M55342K09B200JRT0V picture photo
Mfg. Part Number
M55342K09B200JRT0V
Brief Description
RES SMD 200 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
M55342K09B200JRT0V.pdf
Availability of M55342K09B200JRT0V
QUANTITY
M55342K09B200JRT0V Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K09B200JRT0V
Internal Part NumberEIS-M55342K09B200JRT0V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 23/Dec/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM2512
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K09B200JRT0V
Related LinksM55342K09, M55342K09B200JRT0V Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K09B200JRT0V Details Description
Related parts for M55342K09B200JRT0V
RES SMD 1.58KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
ECCOSTOCK 1/8X12 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN COAX JACK datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS datasheet.pdf