Lattice Semiconductor Corporation M5LV-256/74-10VI
M5LV-256/74-10VI picture photo
Mfg. Part Number
M5LV-256/74-10VI
Brief Description
IC CPLD 256MC 10NS 100TQFP
Datasheet Download
M5LV-256/74-10VI.pdf
Availability of M5LV-256/74-10VI
QUANTITY
M5LV-256/74-10VI Order Process
Ship out your order
Specifications of M5LV-256/74-10VI
Internal Part NumberEIS-M5LV-256/74-10VI
Standard Package90
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Gates-
Number of I/O74
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5LV-256/74-10VI
Related LinksM5LV-256, M5LV-256/74-10VI Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5LV-256/74-10VI Details Description
Related parts for M5LV-256/74-10VI
JUMPER-H1503TR/A2015Y/H1501TR10" datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 6A HS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
SSD 256GB SCSI datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 24POS .100 T/H AU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO214AC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60A 45V TO-263AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
CBL ASSY 5MM FLANGELESS W/B 18" datasheet.pdf