Omron Automation & Safety PS-31-300MM
PS-31-300MM picture photo
Mfg. Part Number
PS-31-300MM
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
ELECTRODE HOLDER 3POLES 300MM
Datasheet Download
PS-31-300MM.pdf
Availability of PS-31-300MM
QUANTITY
PS-31-300MM Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-31-300MM
Internal Part NumberEIS-PS-31-300MM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-31-300MM
Related LinksPS-31, PS-31-300MM Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
PS-31-300MM Details Description
Related parts for PS-31-300MM
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LMZFL 10/10/135 3.5SW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
REAR HDR datasheet.pdf
FAN 120X38MM LCKD RTR 24VDC datasheet.pdf