Lattice Semiconductor Corporation M5LV-512/160-12YC
M5LV-512/160-12YC picture photo
Mfg. Part Number
M5LV-512/160-12YC
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 512MC 12NS 208PQFP
Datasheet Download
M5LV-512/160-12YC.pdf
Availability of M5LV-512/160-12YC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M5LV-512/160-12YC Order Process
Ship out your order
Specifications of M5LV-512/160-12YC
Internal Part NumberEIS-M5LV-512/160-12YC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Aug/2011
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMACH® 5
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max12.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells512
Number of Gates-
Number of I/O160
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M5LV-512/160-12YC
Related LinksM5LV-512, M5LV-512/160-12YC Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
M5LV-512/160-12YC Details Description
Related parts for M5LV-512/160-12YC
IC PHOTOTRANS IR 880NM SIDE-LOOK datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID NYLON GRAY datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
GDT 350V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.625" (15.88mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS DUAL .100 R/A datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 1MM 7POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDTX2 5A datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.2A UFV datasheet.pdf