Vishay Semiconductor/Diodes Division M6045P-E3/45
M6045P-E3/45 picture photo
Mfg. Part Number
M6045P-E3/45
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO3P
Datasheet Download
M6045P-E3/45.pdf
Availability of M6045P-E3/45
QUANTITY
M6045P-E3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of M6045P-E3/45
Internal Part NumberEIS-M6045P-E3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package30
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)45V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If600mV @ 30A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr600µA @ 45V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-3P-3, SC-65-3
Supplier Device PackageTO-3P
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M6045P-E3/45
Related LinksM6045P, M6045P-E3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
M6045P-E3/45 Details Description
Related parts for M6045P-E3/45
RES ARRAY 8 RES 470K OHM 1206 datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:3 2GHZ 20SOIC datasheet.pdf
RES 0.003 OHM 15W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP INT SZ 21 M20 datasheet.pdf
RES SMD 1.58M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 0.100 SMD R/A GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 630VDC datasheet.pdf