Vishay Spectrol M64W203KB40
M64W203KB40 picture photo
Mfg. Part Number
M64W203KB40
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH
Datasheet Download
M64W203KB40.pdf
Availability of M64W203KB40
QUANTITY
M64W203KB40 Order Process
Ship out your order
Specifications of M64W203KB40
Internal Part NumberEIS-M64W203KB40
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.382" x 0.197" Face x 0.386" H (9.70mm x 5.00mm x 9.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M64W203KB40
Related LinksM64W2, M64W203KB40 Datasheet, Vishay Spectrol Distributor
M64W203KB40 Details Description
Related parts for M64W203KB40
CONVERTER 30A BOOSTER PT4472 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO -3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.97KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 499 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1210 datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W datasheet.pdf