Vishay/Vitramon VJ0805D111JLCAT
VJ0805D111JLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D111JLCAT
Brief Description
CAP CER 110PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D111JLCAT.pdf
Availability of VJ0805D111JLCAT
QUANTITY
VJ0805D111JLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D111JLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D111JLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D111JLCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D111JLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D111JLCAT Details Description
Related parts for VJ0805D111JLCAT
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 3.06V SOT23-3 datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 64TQFP datasheet.pdf
IC NVSRAM 512KBIT 20MHZ 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 630MA 913 MOHM datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 4.6 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3NS 84FBGA datasheet.pdf
F3SJ-A0820P55 datasheet.pdf
CRYSTAL 16.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf