Vishay Spectrol M64W204KB40
M64W204KB40 picture photo
Mfg. Part Number
M64W204KB40
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH
Datasheet Download
M64W204KB40.pdf
Availability of M64W204KB40
QUANTITY
M64W204KB40 Order Process
Ship out your order
Specifications of M64W204KB40
Internal Part NumberEIS-M64W204KB40
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.382" x 0.197" Face x 0.386" H (9.70mm x 5.00mm x 9.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M64W204KB40
Related LinksM64W2, M64W204KB40 Datasheet, Vishay Spectrol Distributor
M64W204KB40 Details Description
Related parts for M64W204KB40
RES SMD 274K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 25V 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER LIN DSO-14 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.04 OHM 1% 5W datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 64POS datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT RA datasheet.pdf