Harwin Inc. M80-4000000F1-10-PF5-00-000
M80-4000000F1-10-PF5-00-000 picture photo
Mfg. Part Number
M80-4000000F1-10-PF5-00-000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN RCPT MIX-TEK 10POS
Datasheet Download
M80-4000000F1-10-PF5-00-000.pdf
Availability of M80-4000000F1-10-PF5-00-000
QUANTITY
M80-4000000F1-10-PF5-00-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of M80-4000000F1-10-PF5-00-000
Internal Part NumberEIS-M80-4000000F1-10-PF5-00-000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDatamate High Reliability Connectors
Featured ProductDatamate Mix-Tek
Datamate Series Connectors
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesDatamate Mix-Tek
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket, Power
Number of Positions10
Pitch0.157" (4.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationSolder
Wire TypeDiscrete
Wire Gauge10 AWG
FeaturesJackscrews
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M80-4000000F1-10-PF5-00-000
Related LinksM80-4000000F1, M80-4000000F1-10-PF5-00-000 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M80-4000000F1-10-PF5-00-000 Details Description
Related parts for M80-4000000F1-10-PF5-00-000
CONN RCPT ANTI-BACKOUT 36POS WHT datasheet.pdf
TERM SOLDER SLOT .213" .147"L datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 20A TO220AB datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LIMIT AND ENCLOSED HDW PACKET datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 140A SP2 datasheet.pdf