Harwin Inc. M80-4000000F2-10-325-00-000
M80-4000000F2-10-325-00-000 picture photo
Mfg. Part Number
M80-4000000F2-10-325-00-000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN RCPT MIX-TEK 10POS
Datasheet Download
M80-4000000F2-10-325-00-000.pdf
Availability of M80-4000000F2-10-325-00-000
QUANTITY
M80-4000000F2-10-325-00-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of M80-4000000F2-10-325-00-000
Internal Part NumberEIS-M80-4000000F2-10-325-00-000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesDatamate Mix-Tek
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket, Power
Number of Positions10
Pitch0.157" (4.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationCrimp
Wire TypeDiscrete
Wire Gauge12 AWG
FeaturesJackscrews
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M80-4000000F2-10-325-00-000
Related LinksM80-4000000F2, M80-4000000F2-10-325-00-000 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M80-4000000F2-10-325-00-000 Details Description
Related parts for M80-4000000F2-10-325-00-000
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 2-56 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 12A DO203AA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT/SLOT/STDF datasheet.pdf
TRANSPONDER RFIC HITAG2 UNCASED datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 4-25PF 50V SMD datasheet.pdf