Harwin Inc. M80-4622005
M80-4622005 picture photo
Mfg. Part Number
M80-4622005
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
10+10 WAY F CRIMP L/BORE
Datasheet Download
M80-4622005.pdf
Availability of M80-4622005
QUANTITY
M80-4622005 Order Process
Ship out your order
Specifications of M80-4622005
Internal Part NumberEIS-M80-4622005
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesDatamate J-Tek
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions20
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypePanel Mount
Fastening Type-
Cable TerminationCrimp
Wire TypeDiscrete
Wire Gauge22 AWG