Harwin Inc. M80-4622005
M80-4622005 picture photo
Mfg. Part Number
M80-4622005
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
10+10 WAY F CRIMP L/BORE
Datasheet Download
M80-4622005.pdf
Availability of M80-4622005
QUANTITY
M80-4622005 Order Process
Ship out your order
Specifications of M80-4622005
Internal Part NumberEIS-M80-4622005
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesDatamate J-Tek
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions20
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypePanel Mount
Fastening Type-
Cable TerminationCrimp
Wire TypeDiscrete
Wire Gauge22 AWG
FeaturesJackscrews
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness12µin (0.30µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M80-4622005
Related LinksM80-4, M80-4622005 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M80-4622005 Details Description
Related parts for M80-4622005
IC OPAMP GP 10MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf