Amphenol Aerospace Operations M83723/75A22328
M83723/75A22328 picture photo
Mfg. Part Number
M83723/75A22328
Brief Description
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
M83723/75A22328.pdf
Availability of M83723/75A22328
QUANTITY
M83723/75A22328 Order Process
Ship out your order
Specifications of M83723/75A22328
Internal Part NumberEIS-M83723/75A22328
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation8
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A, 23A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M83723/75A22328
Related LinksM83723/, M83723/75A22328 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
M83723/75A22328 Details Description
Related parts for M83723/75A22328
IC ADC 8BIT 1.2MSPS 8-MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 20-23AWG .187 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 15POS 1MM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 11 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS 1MM datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IND INCAND RED 14V SNAPFIT datasheet.pdf