ITT Cannon, LLC M85049/48-2-5F
M85049/48-2-5F picture photo
Mfg. Part Number
M85049/48-2-5F
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
DSUB RND CABLE CLAMP 50POS 5PCS
Datasheet Download
M85049/48-2-5F.pdf
Availability of M85049/48-2-5F
QUANTITY
M85049/48-2-5F Order Process
Ship out your order
Specifications of M85049/48-2-5F
Internal Part NumberEIS-M85049/48-2-5F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series-
Accessory TypeOne Piece Backshell
Number of Positions50
Cable TypeRound
Cable Exit180°
ShieldingUnshielded
MaterialBrass
PlatingYellow Chromate over Cadmium
HardwareAssembly Hardware, Cable Clamp
Features-
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M85049/48-2-5F
Related LinksM85049/, M85049/48-2-5F Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
M85049/48-2-5F Details Description
Related parts for M85049/48-2-5F
CONN HEADER 28POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFH04T/AE04/AFH04T datasheet.pdf
BATTERY PACK 4.8V 1900MAH NIMH datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 600MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V 10% BX 1206 datasheet.pdf
BRASS M18, DIFF 1M, AX,PNP, PW datasheet.pdf
THRU SD PNP VR L-ON 150MM FLX CB datasheet.pdf
OSC MEMS 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf