Integrated Device Technology (IDT) M906-01-125.0000T
M906-01-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
M906-01-125.0000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCSO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
M906-01-125.0000T.pdf
Availability of M906-01-125.0000T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M906-01-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of M906-01-125.0000T
Internal Part NumberEIS-M906-01-125.0000T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Mar/2013
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesM906-01
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCSO (SAW)
Frequency125MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.354" W (9.00mm x 9.00mm)
Height0.110" (2.79mm)
Package / Case36-CLCC
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M906-01-125.0000T
Related LinksM906-01-, M906-01-125.0000T Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
M906-01-125.0000T Details Description
Related parts for M906-01-125.0000T
JUMPER-H1502TR/A3048V/H1502TR 12 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK HDR DR SMT PEGS datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS DTMF -110V 42QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CABLE CLAMP CAGE&SHIELD ADAPTER datasheet.pdf
IC LIU T1/E1 28PLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf