ST M95640-WMN6P
M95640-WMN6P picture photo
Mfg. Part Number
M95640-WMN6P
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8SO
Datasheet Download
M95640-WMN6P.pdf
Availability of M95640-WMN6P
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
M95640-WMN6P Order Process
Ship out your order
Specifications of M95640-WMN6P
Internal Part NumberEIS-M95640-WMN6P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size64K (8K x 8)
Speed10MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M95640-WMN6P
Related LinksM95640, M95640-WMN6P Datasheet, ST Distributor
M95640-WMN6P Details Description
Related parts for M95640-WMN6P
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
TAG MARKER SM 27/12.K5 WHT 80/BX datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 34MM datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT RECP datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 484 CLBs, 6500 Gates, 190MHz, 484-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf