Epson MA-306 18.8690M-C0:ROHS
MA-306 18.8690M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 18.8690M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.8690MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 18.8690M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-306 18.8690M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-306 18.8690M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 18.8690M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 18.8690M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.869MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 18.8690M-C0:ROHS
Related LinksMA-306 18.8, MA-306 18.8690M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 18.8690M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-306 18.8690M-C0:ROHS
LED SPACER FOR T-1 3/4) 3/8" datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-5 POS NON SHORT datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 13K OHM 0404 datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 900VAC SCREW datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf