Epson MA-306 19.6608M-C0:ROHS
MA-306 19.6608M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 19.6608M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 19.6608MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 19.6608M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-306 19.6608M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-306 19.6608M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 19.6608M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 19.6608M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 19.6608M-C0:ROHS
Related LinksMA-306 19.6, MA-306 19.6608M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 19.6608M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-306 19.6608M-C0:ROHS
CAP CER 82PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CHAMP 050 II REC ASSY 50P 3.1M datasheet.pdf
SENSOR AMP 250BAR 4-20MA OUT datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
CONN DB78 FMALE HD CRIMP Y-CHROM datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES 499 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE D 13POS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V CH 1206 datasheet.pdf