Epson MA-306 20.0000M-G0: ROHS
MA-306 20.0000M-G0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 20.0000M-G0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 20.00 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
MA-306 20.0000M-G0: ROHS.pdf
Availability of MA-306 20.0000M-G0: ROHS
QUANTITY
MA-306 20.0000M-G0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 20.0000M-G0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-306 20.0000M-G0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 20.0000M-G0: ROHS
Related LinksMA-306 20.00, MA-306 20.0000M-G0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-306 20.0000M-G0: ROHS Details Description
Related parts for MA-306 20.0000M-G0: ROHS
RES SMD 510 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf