Epson MA-306 30.0000M-C0
MA-306 30.0000M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-306 30.0000M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
MA-306 30.0000M-C0.pdf
Availability of MA-306 30.0000M-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-306 30.0000M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-306 30.0000M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-306 30.0000M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-306 30.0000M-C0
Related LinksMA-306 30, MA-306 30.0000M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-306 30.0000M-C0 Details Description
Related parts for MA-306 30.0000M-C0
SPEAKER ALNICO 8OHM .25W 57MM SQ datasheet.pdf
RES .43 OHM 7W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
KK 156 CRIMP HOUSING RAMP 18POS datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
FAN AXIAL 225X80MM BALL 230VAC datasheet.pdf