Epson MA-406 10.0000M-G0: ROHS
MA-406 10.0000M-G0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 10.0000M-G0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 10.00 MHZ 20.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 10.0000M-G0: ROHS.pdf
Availability of MA-406 10.0000M-G0: ROHS
QUANTITY
MA-406 10.0000M-G0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 10.0000M-G0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 10.0000M-G0: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 10.0000M-G0: ROHS
Related LinksMA-406 10.00, MA-406 10.0000M-G0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 10.0000M-G0: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 10.0000M-G0: ROHS
POT 50K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 840MA 147 MOHM datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 0606 SMD datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE WW 4000 OHM SMD datasheet.pdf