Epson MA-406 25.0000M-B0: ROHS
MA-406 25.0000M-B0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-406 25.0000M-B0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
MA-406 25.0000M-B0: ROHS.pdf
Availability of MA-406 25.0000M-B0: ROHS
QUANTITY
MA-406 25.0000M-B0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-406 25.0000M-B0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-406 25.0000M-B0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-406 25.0000M-B0: ROHS
Related LinksMA-406 25.00, MA-406 25.0000M-B0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-406 25.0000M-B0: ROHS Details Description
Related parts for MA-406 25.0000M-B0: ROHS
FUSE CERAMIC 20A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ 8SOP datasheet.pdf
KIT BASIC ANALOG/DIGI PARTS ONLY datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR RESET SC70-5 datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG BNC RFX datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 410MA 450 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf