Epson MA-505 14.3180M-C3: ROHS
MA-505 14.3180M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 14.3180M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 14.3180 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-505 14.3180M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-505 14.3180M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-505 14.3180M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 14.3180M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 14.3180M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.318MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 14.3180M-C3: ROHS
Related LinksMA-505 14.31, MA-505 14.3180M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 14.3180M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 14.3180M-C3: ROHS
IC OSC SILICON PROG TSOT23-5 datasheet.pdf
IC MON SIX SUPPLY PREC TSOT23-8 datasheet.pdf
IC TXRX USB IEEE ZIGBEE 2.4GHZ datasheet.pdf
JTAG ISOLATION ADAPTER C2000 datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 200W datasheet.pdf
5/16 TINNERMAN CLIPS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf