Epson MA-505 16.1280M-C0: ROHS
MA-505 16.1280M-C0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-505 16.1280M-C0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 16.1280 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-505 16.1280M-C0: ROHS.pdf
Availability of MA-505 16.1280M-C0: ROHS
QUANTITY
MA-505 16.1280M-C0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-505 16.1280M-C0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-505 16.1280M-C0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-505
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.128MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-505 16.1280M-C0: ROHS
Related LinksMA-505 16.12, MA-505 16.1280M-C0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-505 16.1280M-C0: ROHS Details Description
Related parts for MA-505 16.1280M-C0: ROHS
RES SMD 10 OHM 5% 5W 4850 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 7POS 2.5MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 50V 0.1A SC-59 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 542 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 18POS STR GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD80 datasheet.pdf