Epson MA-506 13.8240M-D3: ROHS
MA-506 13.8240M-D3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 13.8240M-D3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 13.8240 MHZ 22.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 13.8240M-D3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 13.8240M-D3: ROHS
QUANTITY
MA-506 13.8240M-D3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 13.8240M-D3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 13.8240M-D3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13.824MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance22pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 13.8240M-D3: ROHS
Related LinksMA-506 13.82, MA-506 13.8240M-D3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 13.8240M-D3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 13.8240M-D3: ROHS
TWIST LOK STANDOFF 3/16 X 1.28" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR TRANS MODULE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 1200V 60A SP6 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
YELLOW LED 12 VAC/VDC datasheet.pdf