Epson MA-506 20.0000M-AD0: ROHS
MA-506 20.0000M-AD0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 20.0000M-AD0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 20.00 MHZ 50.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 20.0000M-AD0: ROHS.pdf
Availability of MA-506 20.0000M-AD0: ROHS
QUANTITY
MA-506 20.0000M-AD0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 20.0000M-AD0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 20.0000M-AD0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 20.0000M-AD0: ROHS
Related LinksMA-506 20.00, MA-506 20.0000M-AD0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 20.0000M-AD0: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 20.0000M-AD0: ROHS
CAP FILM 470PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 150A AC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/ADJ 3A 8SOP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" SNGL SMD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 7.2KV P90 3838 datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN HAND 1910MM datasheet.pdf