Epson MA-506 25.0000M-C0:ROHS
MA-506 25.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 25.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 25.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-506 25.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-506 25.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 25.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 25.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 25.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-506 25.0, MA-506 25.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 25.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-506 25.0000M-C0:ROHS
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf
DSUB CABL-AFU09K/ AE10G / X datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 120 OHM 6SIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SW DIP SLIDE SPST 4P UNSEALD 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
WELD CABLE 2/0 AWG 600V RED 250' datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A TO220 datasheet.pdf